Pires zdradził różnice między Emerym a Wengerem
14.12.2018

Dobry początek sezonu w wykonaniu Arsenalu sprawił, że na Emirates powoli kibice zaczynają zapominać o ostatnich rządach Arsene’a Wengera. Zauważalne są także pewne różnice pomiędzy zachowaniem Emery’ego, a Francuza, które rzuciły się w oczy Robertowi Piresowi.

Legenda „Kanonierów” występowała pod wodzą Wengera podczas jego najbardziej udanego sezonu w klubie, w którym to zdobył mistrzowski tytuł jako niepokonana drużyna na przestrzeni całej kampanii. Mimo pewnej zażyłości ze swoim rodakiem, były piłkarz nie boi się chwalić jego następcy.

– Myślę, że Emery stworzył dobrego ducha w szatni. Arsenal znalazł nową filozofię, ponieważ Unai wygląda mi na wojownika. Widzisz go przy ławce rezerwowych i zwykle jest tam bardzo szalony, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

– Stara się pomóc drużynie w każdej minucie meczu. Myślę, że dla niektórych zawodników to nowa rzecz, ale wyjdzie im to tylko na dobre.

Tego szaleństwa bez wątpienia brakowało Wengerowi w jego ostatnich latach. Oprócz rzadkich momentów, kiedy ciskał bidonami o ziemię lub kłócił się z arbitrami, Francuz zwykle spokojnie i racjonalnie zachowywał się w czasie meczu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!