“Kante? Musicie przyznać mi rację”
17.12.2018

Jedną z pierwszych decyzji Maurizio Sarriego po przejęciu Chelsea była zmiana pozycji N’Golo Kante. Francuz od początku tego sezonu ma znacznie więcej obowiązków ofensywnych. Co popchnęło do tego doświadczonego Włocha?

Po meczu z Brighton szkoleniowiec „The Blues” nazwał tą wygraną najważniejszą na dotychczasowym etapie sezonu. Jego piłkarze po wypracowaniu dwubramkowej przewagi, w końcówce tego meczu drżeli o wynik i do końca musieli bronić prowadzenia.

– Ten mecz dla nas był naprawdę bardzo ważny, być może jest on najważniejszy w tym sezonie biorąc pod uwagę dotychczasowe starcia. Potwierdziliśmy w nim naszą motywację i determinację, tak jak miało to miejsce tydzień temu z Manchesterem City. Potrzebujemy tych cech w każdym spotkaniu, ponieważ tylko dzięki temu możemy regularnie zdobywać trzy punkty. Nadal mamy sporo do poprawy.

59-latek wciąż jest pytany przez dziennikarzy o nową rolę na boisku N’Golo Kante. U wcześniejszych menedżerów Francuz grywał w roli defensywnego pomocnika, który miał za zadanie przerywać ataki rywala. Od tej kampanii uległo to sporej zmianie. Jakie są powody takiej decyzji?

– Mamy drużynę do tego rodzaju futbolu. Jeśli kupujesz Jorginho i masz Fabregasa w odwodzie, to twoją powinnością jest gra w takim systemie. A to z kolei wymaga od drużyny, aby na pozycji centralnego rozgrywającego miała pomocnika z dobrą techniką. Jorginho bardzo szybko myśli na boisku oraz potrafi rozpocząć akcję jednym dotknięciem futbolówki. Podobnie tyczy się to Ceska. Myślę, że Kante w moim stylu futbolu musi grać bliżej bramki rywala. Rozumiem, że ktoś może pomyśleć coś innego, ale jeśli przeanalizujesz mój styl, musisz przyznać mi rację – wyjaśnił Sarri. 

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!