Klopp podbił Anglię. Wygrał już z każdym, z kim mógł
18.12.2018

Po latach rozczarowań i emocjonującym, ale przegranym wyścigu o tytuł w 2014 roku, zwolnienie Rodgersa przyjęto… różnie. Sceptycyzm tych, którzy nie uważali tego za najlepsze rozwiązanie, szybko rozwiała jednak informacja o zatrudnieniu Juergena Kloppa.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Niemiec swoją kapitalną robotą w Dortmundzie stał się jednym z najbardziej cenionych i lubianych trenerów na świecie. Ładna dla oka, ofensywna gra wydawała się dla Liverpoolu rozwiązaniem idealnym. Mimo trudnych początków, ciągłego dopieszczania gry i pracą nad zawodzącą defensywą, wszystko w końcu wygląda tak, jak powinno.

Okazuje się, że ostatnia wygrana 3:1 z Manchesterem United nie tylko przyczyniła się (trzeci już raz) do zwolnienia Mourinho, ale również poprawiła pewną statystykę. Mimo słabszej formy w ostatnich latach, “Czerwone Diabły” wciąż były dla Liverpoolu zespołem nie do pokonania. Teraz, kiedy to się zmieniło, Juergen Klopp śmiało może chwalić się tym, że… pokonał każdy z 26 klubów, z którymi przyszło mu się mierzyć w Premier League.

Dokładając do tego 18 ligowych kolejek bez porażki, najlepszą serię od 1990 (ostatniego mistrzowskiego) roku, można śmiało stwierdzić, że Klopp podbił Anglię i wdrapał się na sam szczyt. Jego problemem jest teraz to, by się na nim utrzymać i przy okazji zepchnąć dobrze “przymarzniętego” tam Pepa Guardiolę. Jak myślicie, czy to mu się uda? Pomyśleć, że jeszcze rok temu ludzie porównywali wyniki punktowe Kloppa i Rodgersa, sugerując przewagę tego drugiego…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!