Francja awansuje, Peru wraca do domu

21.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 11:25

Reprezentacja Francji wygrywając 1:0 zapewniła sobie wyjście z grupy. Peru, które przegrało drugi mecz podczas turnieju w Rosji, może się już powoli pakować. Do rozegrania pozostało im ostatnie spotkanie z Australią.

Zespół z Ameryki Południowej nie musi się jednak wstydzić swojego występu w Rosji. Podobnie jak w pierwszym meczu z Danią pokazał fajny, nieszablonowy futbol. Francja wygrała, ale momentami prezentowała się słabo. Pierwszy celny strzał Trójkolorowi oddali w 16. minucie, za sprawą Griezmanna. Zwycięska bramka zdobyta została, podobnie jak i ta z Australią, trochę przy pomocy szczęścia. Po strzale Giroud piłka odbiła się od obrońcy, przelobowała bramkarza i spadła pod nogi 19-letniego Kyliana Mbappe. Ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce, stając się najmłodszym strzelcem gola dla Francji w historii mistrzostwa świata.

Po przerwie Francuzi cofnęli się zbyt głęboko, przez co Peru miało wiele okazji na zdobycie wyrównującej bramki. Napisać, że byli nieskuteczni – to nic nie napisać. Oddawali strzał za strzałem, była poprzeczka, interwencje Hugo Llorisa i pudła. Przez nieskuteczność Peru spudłowaliśmy i my. Typowaliśmy, że w tym spotkaniu obie drużyny zdobędą przynajmniej jedną bramkę (kurs 2.18).

Niepokonana w czterech ostatnich grupowych występach podczas mistrzostw Francja miała dużo szczęścia. Peru nie udało się doprowadzić do wyrównania, mimo wielu okazji. Drużyna z Ameryki Południowej przegrała i straciła jakiekolwiek szanse na awans do 1/8 finału. W tej fazie rozgrywek są już natomiast Trójkolorowi.

Francja – Peru 1:0 (1:0)

1:0 Mbappe (34).

Francja: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Mbappe (75, Dembele), Pogba (89, N’Zonzi), Griezmann (80, Fekir), Kante, Matuidi – Giroud.

Peru: Gallese – Advincula, Ramos, Rodriguez (46, Santamaria), Trauco – Carrillo, Aquino, Cueva (82, Ruidiaz), Yotun (46, Farfan), Flores – Guerrero.

Żółte kartki: Matuidi, Pogba – Guerrero, Aquino.

Sędzia: Mohammed Mohammed (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Widzów: 32789