Wisła Kraków w rękach nowych właścicieli
19.12.2018

Od kilku dni cała Polska żyła dramatyczną sytuacją Wisły Kraków. Problemy finansowe „Białej Gwiazdy” mogły spowodować koniec tego utytułowanego klubu na szczeblu Ekstraklasy. Po wielu nerwowych tygodniach, ich los na pierwszy rzut oka wydaję się być jednak opanowany.

We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA – czytamy w oficjalnym świadczeniu Towarzystwa Sportowego.

Oczywiście lakoniczna treść komunikatu może być nieco szokująca. Wczoraj klub poinformował, że jutro przekaże o wiele więcej informacji na temat całej sprawy. Póki co będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.

Mimo wszystkich zawirowań, to dobra wiadomość przede wszystkim dla zawodników, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia za grę. Oprócz zaległych pensji, Wisła boryka się z szeregiem innych długów. Według niektórych informacji, nowi właściciele już  w grudniu będą zmuszeni wydać na nie 14 milionów złotych.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!