Napoli odrzuciło olbrzymią ofertę za Koulibaly’ego
19.12.2018

Nikomu nie trzeba już mówić, że rynek transferowy oszalał, bo kolejne tego dowody dostajemy praktycznie w każdym okienku. Pobity rekord świata, Mbappe, Coutinho i Dembele za grubo ponad 100 milionów, do tego rekordowe kwoty za bramkarza czy stopera. Następstwem tego jest oczywiście coraz większa “zachłanność” klubów.

Jednym z zawodników, których w swoich szeregach widziałoby wiele klubów, jest Kalidou Koulibaly. 27-letni, świetny i niesamowicie silny stoper, od kilku lat buduje swoją markę, a co za tym idzie – podbija cenę. Jeśli kiedyś Chelsea miała wątpliwości co do wydania na niego 60 milionów, teraz może pukać się w czoło.

Po przejściu van Dijka do Liverpoolu za rekordowe 75 milionów funtów, pozycja środkowego obrońcy przestała być tą tańszą. Potwierdzają to również ostatnie słowa właściciela Napoli, Aurelio De Laurentiisa, który potwierdził odrzucenie ogromnej oferty. – Mourinho go chciał, ale odrzuciliśmy ofertę na 95 milionów funtów. Teraz to niemożliwe, by opuścił Napoli.

69-letni Włoch znany jest z twardej ręki w prowadzeniu interesów, a oddawanie ważnych dla niego zawodników to wyjątki. Koulibaly to kluczowy zawodnik jego drużyny, jednak patrząc na to z drugiej strony, takie pieniądze dałyby olbrzymie możliwości. Za ok. 100 milionów mógłby kupić nawet czterech dobrych, obiecujących zawodników, którzy w przyszłości – poza wzrostem wartości – mogliby stanowić o sile Napoli. Jak myślicie, czy De Laurentiis się w końcu ugnie?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!