Transfer Hummelsa? Stanowcze słowa władz Bayernu

20.12.2018

Mats Hummels w obecnym sezonie nie ma tak pewnej pozycji w Bayernie jak jeszcze rok temu. Niko Kovac coraz częściej decyduje się na Niklasa Suele w środku obrony. W odbudowaniu pozycji w zespole nie pomagają Matsowi częste problemy zdrowotne. Nie dziwi zatem, że Hummels zaczyna być łączony z przeprowadzką do innego klubu. 

W ostatnim czasie dziennik „Bild” poinformował o rzekomym zainteresowaniu 30-latkiem przez kluby z Premier League. Mowa o dwóch drużynach z Londynu, czyli Chelsea i Tottenhamie. Sama transakcja mogłaby zostać zrealizowana nawet w zimowym oknie.

Kibiców Bayernu uspokaja jednak prezes klubu, Karl-Heinz Rummenigge. Niemiec skomentował ewentualny transfer środkowego obrońcy – Odbyliśmy rozmowę z Matsem kilka dni temu. On będzie grał dla Bayernu w drugiej części sezonu. 

Podobne słowa wypowiedział także dyrektor zespołu, Hasan Salihamidzic – Rozmawialiśmy z Matsem, to była bardzo udana konwersacja. Mats czuje się w Monachium bardzo dobrze. Jeśli dany piłkarz nie zawsze pojawia się na murawie, to oczywiste, że są pewne dyskusje. Mats chciał z nami porozmawiać. Wytłumaczyliśmy mu nasz punkt widzenia, a on przedstawił swoją wizję. Myślę, że doszliśmy do wspólnego mianownika. 

Tym samym jakikolwiek zimowy transfer Hummelsa możemy najprawdopodobniej wykluczyć. Nie wiadomo jednak jak będzie wyglądać sytuacja Matsa pod koniec obecnego sezonu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!