Liderzy nie tylko w tabeli. Borussia ma… najtańsze piwo w Niemczech
20.12.2018

Po niezwykle owocnych latach za kadencji Kloppa, Borussia ostatnimi czasy przeżywała drobne rozczarowania. Wszystko zmieniło się jednak po objęciu drużyny przez Luciena Favre’a, co zaowocowało nie tylko ładną, ale i skuteczną grą. Dortmundczycy prowadzą w tabeli, ale nie tylko to może cieszyć fanów zbierających się na Signal Iduna Park.

Jak wiadomo, idąc na mecz spędza się na stadionie zwykle ok. dwóch godzin. Teoretycznie niedużo, ale człowiek zdąży nieco zgłodnieć, a od śpiewania i okrzyków może zaschnąć w gardle. Nic więc dziwnego, że wiele z kilkudziesięciu tysięcy osób chce coś przekąsić i się napić. A co jest najlepsze? – Oczywiście piwko i kiełbasa w bułce.

Jedna z firm zajmujących się zbieraniem informacji ze świata sportu sprawdziła ceny na niemieckich stadionach. Okazało się, że najtańszy typowy zestaw, czyli piwo i bratwurst, można dostać właśnie na obiekcie BVB. Borussia sprzedaje je za 6,70 euro, co jest najniższą ceną wśród wszystkich drużyn zarówno pierwszej jak i drugiej Bundesligi. Bratwurst na Signal Iduna Park kosztuje 2,80 euro (średnia z dwóch lig wynosi 3,20), a piwo 3,90 euro (średnia pozostałych to 4,20).

Trzeba przyznać, że kibice w Dortmundzie są rozpieszczani. Nie dość, że ich ukochana Borussia zwykle sprawia im piłkarskie show, to jeszcze zjedzą i napiją się najtaniej w kraju. Cytując klasyka, “tak trzeba żyć”…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!