Gabigol ponownie spróbuje swoich sił w Europie? Brazylijczyka obserwuje klub z Londynu!
20.12.2018

Gabriel Barbosa, znany bardziej jako Gabigol, to jeden z piłkarzy Ameryki Południowej, który miał podbić światową piłkę. Brazylijczyk jak na razie kariery w Europie nie zrobił. Co więcej, jego przygoda w Interze czy Benfice była mówiąc bardzo delikatnie “mocno nieudana”. 

Gabigol swoją europejską karierę rozpoczął 30 sierpnia 2016 roku. Właśnie w tym dniu, Inter wykupił zawodnika z Santosu za kwotę 30 milionów euro. Brazylijczyk w trakcie gry w kraju był wychwalany przez wielu ekspertów. W związku z tym, oczekiwania wobec ofensywnego piłkarza były we Włoszech dość spore.

Swój pierwszy sezon w barwach Interu, Gabigol zakończył z zaledwie dziewięcioma występami w lidze oraz jednym spotkaniu w Pucharze Włoch. Warto zaznaczyć, że w Serie A, Brazylijczyk spędził na murawie zaledwie 111 minut. Klub z Mediolanu postanowił więc wypożyczyć piłkarza do Benfiki. W Portugalii również Gabigolowi nie wiodło się najlepiej. Po okresie sześciu miesięcy, zawodnik wrócił do Interu. Od końcówki stycznia, Brazylijczyk ponownie występuje w Santosie, gdzie został wypożyczony. Przygoda w swoich starym zespole wychodzi Barbosie na dobre – 35 występów w lidze i 18 bramek.

Taka dyspozycja spowodowała, że europejskie zespoły ponownie zaczęły bacznie obserwować napastnika. Według doniesień mediów, West Ham jest zainteresowany sprowadzeniem piłkarza. Finalizacja transferu lub chociażby wypożyczenia nie powinna być trudna do wykonania. Dyrektor sportowy Interu stwierdził ostatnio, że we włoskim klubie nie ma miejsca dla Gabigola, dlatego zarząd postara się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!