Alisson czy Neuer? Oliver Kahn dokonał wyboru
22.12.2018

Jeszcze kilka lat temu Manuel Neuer nie miał sobie równych jeśli chodzi o bramkarzy. Zwieńczeniem świetnej dyspozycji Niemca był złoty medal mistrzostw świata w 2014 roku. Dziś jednak 32-latek zmaga się z ogromnym regresem formy, za którym stoi przede wszystkim jedna poważna kontuzja.

Już w lutym dojdzie do starcia Bayernu Monachium z Liverpoolem w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Będzie to zatem idealna szansa na porównanie dwóch bramkarzy, którzy kiedyś i teraz są wymieniani w gronie najlepszych golkiperów świata.

Dla Olivera Kahna, byłego bramkarza Bayernu Monachium, nie będzie to jednak takie łatwe. 49-latek w wywiadzie dla niemieckiej telewizji zdradził. że doskonale zdaje sobie sprawę, z czym boryka się jego młodszy kolega. Przypomnijmy, że Neuer w kwietniu 2017 roku złamał kość śródstopia i od tego momentu nie może dojść do siebie.

– W tej chwili lepszy jest Alisson. Pokazał na Mistrzostwach Świata, że ​​jest światowej klasy bramkarzem. Neuer nie potrafi grać tak dobrze, jak przed tym urazem. Dla piłkarza każda kontuzja nie jest łatwa. Myślisz, że jeśli uszkodzisz swoją stopę, to natychmiast możesz zakończyć karierę. Są to aspekty psychologiczne, które odgrywają ważną rolę. Musi ponownie znaleźć pewność siebie, a wkrótce powróci na swój stary poziom – twierdzi Kahn.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!