Chris Sutton: “Virgil van Dijk to najlepszy piłkarz na świecie”
22.12.2018

Od kilku lat w piłkarskim świecie krąży przysłowie, które brzmi – “Atak wygrywa mecze, a obrona trofea”. Z pewnością drugi aspekt musiał poprawić Juergen Klopp przed obecnym sezonem. Jak na razie defensywa “The Reds” spisuje się wyśmienicie. Spory udział w tym wyczynie ma Virgil van Dijk. Według Chrisa Suttona, holenderski defensor jest aktualnie najlepszym piłkarzem na świecie.

Klub z Anfield rozbił bank, by sprowadzić w styczniu 2018 roku van Dijka. Liverpool zapłacił za obrońcę około 75 milionów funtów (jest to jednocześnie najdroższy defensor na świecie). Nikt obecnie nie pamięta tej kwoty. Virgil od początku swojej przygody w “The Reds” prezentuje bardzo wysoki poziom, a jakiego gra wpłynęła na występy całej linii defensywy. Postawę Holendra idealnie obrazują poniższe statystyki:

Śmiało można powiedzieć, że piłkarz Liverpoolu jest obecnie jednym z najlepszych obrońców na świecie. Chris Sutton poszedł jednak o krok dalej. Walijczyk stwierdził: Virgil van Dijk, on jest najlepszym piłkarzem na świecie. Warto zaznaczyć, że Sutton wysnuł taką opinię już jakiś czas temu. Chris w podobnym tonie wypowiedział się we wrześniu – On jest najlepszym piłkarzem na świecie. Szkolił się w Szkocji. Właśnie tego potrzebował Liverpool. Odrobiny stabilności. 

Być może słowa Walijczyka w kontekście najlepszego piłkarza są nieco przesadzone. Trzeba jednak przyznać, że Virgil to obecnie piłkarz, który jest wart każdych pieniędzy.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!