Vardy katem TOP6. Niesamowita średnia
22.12.2018

Jamie Vardy to fenomen. Gość, którego robotnicza historia brzmi nieprawdopodobnie za każdym razem, kiedy się ją czyta. Grający w niższych ligach Anglik nie tylko spełnił marzenie o zawodowstwie. Nie tylko zagrał w Premier League, nie tylko zadebiutował w reprezentacji. Nie tylko wygrał ligę. Vardy śmiało może chwalić się, że jego konikiem jest rozbijanie najlepszych defensyw.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Arsenal, Chelsea, Liverpool, oba Manchestery i Tottenham – te drużyny wymienia się w kontekście “wielkiej szóstki” Premier League. Jeśli są najlepsze, naturalną koleją rzeczy powinno być to, że najtrudniej strzelać im bramki. Z innego założenia wychodzi Jamie Vardy, który aż 28 ze wszystkich 68 bramek w EPL zdobył właśnie przeciwko nim. To aż 41% (!) procent.

Niespełna 32-letni napastnik najlepszy okres ma już za sobą, ale nie oznacza to, że swoje dobre statystyki wyśrubował wcześniej. Biorąc pod uwagę ostatnie 15 spotkań z drużynami wspomnianego TOP6, Vardy zdobył w nich… 13 bramek. Daje to średnią prawie 0,87 bramki na mecz. Ta statystyka pewnie obije się o uszy również Sarriemu i jego podopiecznym, którzy przez bramkę napastnika Leicester stracili w ostatnim, domowym meczu, całe trzy punkty.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!