Didier Deschamps odpiera zarzuty. Selekcjoner Francji tłumaczy omijanie Laporte

23.12.2018

W ostatnim czasie głównym tematem poruszanym w kwestii reprezentacji Francji jest Aymeric Laporte. Obrońca Manchesteru City cały czas nie otrzymuje szansy od selekcjonera kadry. Didier Deschamps w końcu wytłumaczył swoją decyzję w kontekście defensora. 

Piłkarz „The Citizens” niedawno przerwał milczenie w sprawie swojej sytuacji. Aymeric Laporte zasugerował w mediach, że selekcjoner kadry ma tylko i wyłącznie powody osobiste, dla których nie decyduje się na powoływanie go do reprezentacji. Oczywiście Didier Deschamps musiał zareagować na te oskarżenia.

50-latek w rozmowie dla RMC Sport, wytłumaczył swoje decyzje, podkreślając również, że piłkarz nie powinien w taki sposób wypowiadać się w mediach – Nie mogę zrozumieć, dlaczego Laporte wystosował takie stanowisko. Nie wiem. Nie mam żadnych problemów z piłkarzami. Kiedy wybieram zawodników, nie robię tego dla siebie. Powtarzam. Mam tylko jedną rzecz do przekazania Aymericowi. Mam nadzieję, że będzie kontynuował swoje dobre występy. 

Jeśli powiesz mi, że on musi być w reprezentacji kosztem Ramiego, szybko odwiodę Cię od tego pomysłu. Przepraszam, ale dwóch lewonożnych stoperów w środku obrony na międzynarodowym poziomie…. Mamy wielu defensorów lewonożnych i tylko kilku, którzy są prawonożni. 

Tymi słowami, Didier Deschamps oczywiście w jakiś sposób tłumaczy swój wybór. Trudno jednak pojąć, że nawet w takiej sytuacji, selekcjoner reprezentacji nie korzysta z obrońcy na takim poziomie sportowym.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!