Victor Moses pożegna się ze Stamford Bridge? Nigeryjczyk może zostać w Premier League!
24.12.2018

Jednym z piłkarzy, którzy stracili w Chelsea najwięcej po zwolnieniu Antonio Conte jest Victor Moses. Nigeryjczyk ze względu na zmianę formacji, nie notuje już regularnych występów. Brak jakichkolwiek perspektyw w klubie powoduje, że zawodnik “The Blues” może opuścić zimą klub.

Conte w trakcie swojej przygody na Stamford Bridge znalazł dla Nigeryjczyka idealną rolę. Moses występował przez dwa sezony na pozycji wahadłowego, gdzie spisywał się całkiem dobrze. W szczególności sezon 2016/2017 był dla Victora jednym z najlepszych w karierze. Po objęciu drużyny przez Maurizio Sarriego, nikt nie miał wątpliwości, że pozycja Mosesa w zespole zmieni się o 180 stopni.

Klub nie gra już formacją z wahadłowymi, dlatego też Sarri nie może do końca znaleźć odpowiedniego miejsca dla Nigeryjczyka. Moses w obecnym sezonie zanotował pięć występów we wszystkich rozgrywkach. Piłkarz najczęściej zajmował na murawie pozycję bocznego napastnika, gdzie spisywał się bardzo przeciętnie. W aktualnej hierarchii drużyny, nawet 18-letni Callum Hudson-Odoi jest wyżej od Mosesa.

Victorowi nie pozostaje zatem nic innego. Czas zmienić klub. Według ostatnich doniesień mediów, 28-latkiem poważnie interesuje się Crystal Palace. Klub z Selhurst Park jest w stanie zapłacić za piłkarza Chelsea około 12 milionów funtów. Biorąc pod uwagę fakt, jaką rolę aktualnie odgrywa Victor Moses w ekipie “The Blues”, zarząd zespołu nie powinien stawiać specjalnych warunków.