Problemy PSG. Klub sprzeda Neymara lub Mbappe?
24.12.2018

Latem poprzedniego roku PSG przebiło wszelkie granice przyzwoitości. Za 400 milionów ściągnęło dwóch zawodników, rozkładając wszystko tak sprytnie, by wzbudzić jak najmniej podejrzeń. Klauzula za Neymara pokryta przez “sponsorów widmo”, opłata za Mbappe przeniesiona na kolejny rok, dzięki wypożyczeniu. Teoretycznie wszystko w porządku…

Zbuntował się oczywiście świat piłki, a wiele osobistości wprost przyznało, że wydawanie takich kwot jest niedorzeczne i również nieuczciwe względem innych. W wyniku tych swoistych nacisków, UEFA wszczęła śledztwo. Czy coś znajdzie i czy w ogóle zamierza? Zdania są podzielone, ale bardziej niż w sprawiedliwość, większość wierzy w siłę pieniądza. “Najwyżej znowu posmarują…”

Śledztwo rozpoczęte we wrześniu 2017 roku wznowiono rok później, a PSG złożyło odwołanie. Gra toczy się o dużą stawkę, a wśród potencjalnych sankcji jest m.in. wykluczenie z europejskich rozgrywek. L’Equipe informuje, że PSG jest skłonne sprzedać Mbappe lub Neymara, by uniknąć potencjalnych kar, jakich widmo wisi nad klubem.

Przedstawiciele UEFA na razie są spokojni i mówią, że muszą poczekać na decyzję CAS. Potem poznamy dalszy rozwój sprawy. Jak myślicie, czy scenariusz sprzedaży którejś z największych gwiazd jest realny?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!