Najmocniejsza Premier League w historii? Nigdy nie było takiej czołówki
24.12.2018

Angielska Premier League to zdaniem wielu najlepsza liga na świecie. Niesamowita, wyjątkowa atmosfera, wiele mocnych i zasłużonych klubów, najlepsi piłkarze i trenerzy… Finansowa przepaść pomiędzy EPL, a innymi ligami przyczynia się do budowania coraz większej potęgi, co pokazują kluby czołówki.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W Premier League cieszy to, że rozgrywki nie są zdominowane przez jedną/dwie drużyny. Praktycznie co roku ktoś z czołówki się wzmacnia i naciska na tych, którzy dominowali wcześniej. Manchester United, Chelsea, Manchester City, Leicester – te kluby triumfowały w ostatniej dekadzie, ale żadna dwa razy z rzędu. To dość wymowna statystyka.

Obecne rozgrywki znów stoją pod znakiem dominacji Manchesteru City, ale nie tylko. Kapitalną rundę bez porażki zaliczył Liverpool i to podopieczni Kloppa są na ten moment najbliżej mistrzostwa. Mimo fenomenalnych wyników tej dwójki nie można powiedzieć, że odjechali reszcie. Grupa pościgowa nie odpuszcza i również imponuje.

Obecny sezon jest pierwszym w historii, w którym na jego półmetku aż trzy drużyny osiągnęły granicę 40 punktów. Prowadzący Liverpool ma ich 48, “Citizens” po wpadce z Palace 44, a Tottenham po rozbiciu Evertonu 42.

Jakby tego było mało, warto rzucić okiem również na sytuacje Arsenalu i Chelsea. Londyńskie ekipy zgromadziły do tej pory 37 oczek i gdyby nie zaskakujące porażki z Southampton i Leicester, również dobiłyby do “czterdziestki”. Premier League jest w czołówce niesamowicie wyrównana i przede wszystkim mocna, a to z pewnością cieszy. Ale czy faktycznie najlepsza? Tu wypada rzucić oklepane: “Europa zweryfikuje…”

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!