Jakub Błaszczykowski porozumiał się z klubem. Powrót do Ekstraklasy kwestią czasu?
25.12.2018

Jakub Błaszczykowski ostatni rok nie będzie wspominał najlepiej. Polski pomocnik z powodu kontuzji pleców opuścił kilka miesięcy gry. Teraz, reprezentant Polski nie może uzyskać miejsca w składzie. Według doniesień “Kickera”, zawodnik porozumiał się z klubem i w zimowym oknie opuści klub. 

13 minut – tyle otrzymał Jakub Błaszczykowski w obecnym sezonie od trenera w Bundeslidze. Polak przez większość obecnego sezonu nie może nawet załapać się na ławkę rezerwowych. Z powodu pozycji w klubie, sytuacja pomocnika w kadrze była głośno komentowana przez kibiców. Jeśli informacje niemieckich źródeł się potwierdzą, 33-latek ponownie stanie przed szansą regularnej gry.

Wszystko za sprawą uzgodnień piłkarza z Wolfsburgiem. Według “Kickera”, polski zawodnik doszedł do porozumienia z zespołem w kontekście swojej przyszłości. Jakub Błaszczykowski otrzyma w zimowym oknie szansę, by opuścić klub za darmo. Zarząd klubu nie zamierzał robić Błaszczykowskiemu pod górkę, gdyż rola Polaka w zespole jest marginalna.

Jaka przyszłość czeka 33-latka? Od dłuższego czasu w polskich mediach mówi się o wielkim powrocie Kuby do Wisły Kraków. Błaszczykowski miał już nawet rozmawiać z przedstawicielami “Białej Gwiazdy”. Jeśli zatem nie pojawią się żadne niespodziewane okoliczności, to najprawdopodobniej ponownie zobaczymy pomocnika na boiskach Ekstraklasy.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!