Media: Kalidou Koulibaly uzgodnił warunki nowego kontraktu. Transfer do Premier League przełożony?
25.12.2018

Jednym z najbardziej rozchwytywanych środkowych obrońców w Europie jest Kalidou Koulibaly. Senegalski defensor z sezonu na sezon prezentuje się w Serie A coraz lepiej. Nie dziwi zatem, że po piłkarza ustawia się kolejka europejskiej czołówki. Jak informują włoskie media, zawodnik uzgodnił warunki nowego kontraktu. Czy w związku z tym, kwestia transferu ucichnie? 

Kilka dni temu, prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, stwierdził w wywiadzie, że klub otrzymał ofertę za piłkarza opiewającą na 95 milionów euro. Zarząd postanowił jednak odrzucić tak atrakcyjną propozycję. Z dalszych słów przedstawiciela Napoli można było wywnioskować, że klub w końcu zaakceptuje taką ofertę w przyszłości.

Zespół z Neapolu nie będzie się jednak musiał spieszyć. Według ostatnich doniesień włoskich źródeł, Kalidou Koulibaly uzgodnił warunki nowego kontraktu z drużyną. Senegalczyk ma zarabiać rocznie około 6 milionów euro. Biorąc pod uwagę wszelkie bonusy, defensor Napoli może zostać najlepiej zarabiającym obrońcą w Serie A. Aktualnie takie brzemię nosi Leonardo Bonucci.

Media nie informują również o żadnej klauzuli wykupu. Niewykluczone, że Koulibaly nie umieści w umowie żadnego podpunktu w tej sprawie. W związku z tym, los piłkarza będzie leżeć w rękach zarządu klubu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!