Pochettino zdradza, kiedy zostanie podjęta decyzja w sprawie przyszłości Eriksena
26.12.2018

Tottenham pomimo wielu problemów na początku sezonu, może zaliczyć końcówkę 2018 roku do bardzo udanych. Ekipa Mauricio Pochettino plasuję się na trzeciej pozycji w Premier League i wywiera presję na obecnym liderze. Czy to zatem idealny moment, aby piłkarze z północnego Londynu na dobre włączyli się do walki o tytuł?

Szkoleniowiec „Spurs” przed Boxing Day przeanalizował obecną kampanię jego ekipy. Argentyńczyk uważa, że jednym z najważniejszych spotkań było starcie z Manchesterem United, kiedy to „Czerwone Diabły” uległy aż 3-0 na własnym obiekcie.

– Po naszym zwycięstwie na Old Trafford byłem rozczarowany niektórymi komentarzami swoich zawodników, którzy źle przyswoili sobie to zwycięstwo, otwarcie mówiąc o tytule. Pamiętam, kiedy dołączyłem do klubu to słowem klucz było „jak”. Jak możemy być konkurencyjni w wielkich spotkaniach? Jak możemy utrzymać konsekwencję? Po czterech i pół roku myślę, że jesteśmy na dobrej pozycji. Teraz pozostał nam ostatni krok, ale jest to najtrudniejszy krok. Wygląda, że jest blisko, ale czasami to iluzja.

Tottenham przed sezonem borykał się z kilkoma kłopotami. Głównie mowa tutaj o późnych powrotach większości zawodników z mistrzostw świata.

– Na naszej pierwszej konferencji prasowej po mundialu powiedziałem wam, że to będzie jeden z najtrudniejszych sezonów dla nas. Wszystkie okoliczności nam nie sprzyjały. 

48-latek zabrał głos także w sprawie przyszłości kluczowego piłkarza jego drużyny. Kontrakt Christiana Eriksena wygasa bowiem już w 2020 roku.

– Decyzja zostanie podjęta w styczniu lub pod koniec sezonu. Futbol jest dynamiczny. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni.  

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!