70 milionów euro za 16-latka? Rynek transferowy niebawem oszaleje
28.12.2018

Niespełna 10 lat temu Real Madryt płacił zawrotne, jak na tamte czasy, 100 milionów euro za najlepszego gracza na świecie. Dziś nieco tylko mniej może „Królewskich” kosztować diabelnie utalentowany 16-latek…

Aktualny klubowy mistrz świata bacznie obserwuje diament z Flamengo. Konkretnie mowa o Reinierze Jesusie. To on ma być kolejnym nastolatkiem, po Viniciusie Juniorze oraz Rodrygo, który zasili „Królewskich” z brazylijskiego zespołu.

Real na dwa poprzednie wzmocnienia z Ameryki Południowej wydał łącznie ponad 100 milionów euro. Teraz transfer ma być nieco droższy. Nastoletni pomocnik niedawno podpisał nową umowę, która wygasa dopiero w 2023 roku. W kontrakt władze drużyny wpisali mu na pierwszy rzut oka bezpieczną klauzulę wykupu. Jak się okazuje, nawet ta może nie odstraszyć największych potentatów.

Oprócz ekipy z La Liga, Manchester City oraz Juventus także przyglądają się rozwojowi młodego chłopaka. To może zwiastować bardzo udany rok dla Flamengo. Klub z brazylijskiej Serie A w samym 2018 roku zarobił już bowiem na wspomnianym Viniciusie oraz Lucasie Paquecie kwotę w pobliżu 100 milionów euro.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!