Van Dijk o Liverpoolu: “Jest lepiej, niż się spodziewałem”
28.12.2018
Ostatnia aktualizacja 29 grudnia, 2018 o 01:31

Virgil van Dijk to bez wątpienia jeden z najważniejszych transferów “The Reds” ostatnich lat. Holender szybko i skutecznie zamknął usta wszystkim wytykającym zapłaconą za niego kwotę. Teraz rozmawia się głównie o tym, czy już jest najlepszym obrońcą na świecie.

Kiedy van Dijk trafiał do Liverpoolu, nie szedł na gotowe. Liverpool się rozpędzał, ale dalej miał wielkie problemy w defensywie. Holender musiał wiedzieć, jak wielkie oczekiwania ludzie będą mieć w stosunku do niego. Presja jak widać podziałała pozytywnie, a van Dijk może już spokojnie opowiadać o swoich wrażeniach i odczuciach.

– W ostatnim roku wszystko czego oczekiwałem po Liverpoolu się spełniło. Prawdę mówiąc, kilka rzeczy jest nawet lepszych, niż mogłem sobie wyobrazić. Nie mogę ci powiedzieć jak świetnym uczuciem jest, kiedy słyszę swoje nazwisko śpiewane na stadionie – powiedział van Dijk.

Jeśli stoper Liverpoolu robi sobie coroczne podsumowania, z pewnością 2018 rok uzna za najlepszy w życiu. No – na pewno ze sportowego punktu widzenia. Jeszcze cztery lata temu defensywa dowodzona przez Holendra została rozbita w dwumeczu 6:1 przez Legię (pamiętny walkower), a teraz? – Teraz jest jedną z najjaśniejszych gwiazd drużyny lidera Premier League. I to się nazywa progres.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!