Poważna strata Bournemouth. Kluczowy piłkarz “Wisienek” wypadł do końca sezonu!
28.12.2018

Grudniowy okres w Premier League to czas, kiedy piłkarze grają z niesamowitą intensywnością. Duża liczba spotkań powoduje, że zawodnicy są narażeni na liczne kontuzje. Poważną stratę odniósł zespół Artura Boruca. Bournemouth musi radzić sobie do końca sezonu bez swojego kapitana. 

Simon Francis jest w drużynie z Dean Court na zasadzie definitywnego transferu od 2012 roku. Wcześniej angielski obrońca był wypożyczony do “Wisienek” z Charltonu. Od ośmiu sezonu, Francis jest kluczowym piłkarzem zespołu. W obecnych rozgrywkach rola 33-latka się nie zmieniła. Simon opuścił tylko dwa mecze w Premier League, przy czym jeden spowodowany był urazem obrońcy.

Bournemouth musi teraz radzić sobie bez swojego kapitana aż do końca sezonu. Simon Francis w trakcie przegranego starcia z Tottenhamem 0-5, zerwał więzadła krzyżowe. O sytuacji zawodnika poinformowała oficjalna strona klubu. W informacji została również zawarta wypowiedź Eddiego Howe’a.

Jesteśmy zdruzgotani faktem, że straciliśmy Simona z powodu poważnej kontuzji. Jest to niewątpliwie ogromny cios dla nas, gdyż Francis to nie tylko kapitan, ale również piłkarz, który prezentował dobry poziom gry przez dłuższy czas. Przed nami bardzo długa droga. Simon to jednak profesjonalista z pozytywnym nastawieniem, dodatkowo otoczony dobrymi ludźmi. On na pewno otrzyma możliwie najlepszą opiekę medyczną oraz wsparcie od każdego z klubu. 

Bournemouth zajmuje obecnie 12. miejsce w lidze. Warto jednak zaznaczyć, że strata “Wisienek” do siódmego Leicester wynosi zaledwie jeden punkt.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!