Gary Cahill zakończy swoją przygodę z Chelsea? Anglik może opuścić klub na specjalnych warunkach
03.01.2019

Zarząd Chelsea w trakcie zimowego okna transferowego będzie miał najprawdopodobniej ręce pełne roboty. Zespół ze Stamford Bridge może opuścić kilku zawodników. W tej grupie jest Gary Cahill. 33-latek nie może liczyć na regularne występy w ekipie “The Blues”, dlatego środkowy defensor myśli o zmianie barw klubowych. 

Jak drastycznie w porównaniu z ubiegłym sezonem zmieniła się pozycja Cahilla w klubie potwierdza fakt, że Anglik rozegrał raptem 22 minuty w Premier League. Defensor mógł liczyć przede wszystkim na występy w Lidze Europy i Carabao Cup. Łącznie w tych dwóch rozgrywkach piłkarz zanotował sześć występów. Patrząc jednak na hierarchie w zespole, Andreas Christensen jest bardziej ceniony przez Maurizio Sarriego. W związku z tym, kapitan Chelsea zamierza zmienić klub.

Według ostatnich doniesień mediów, Gary Cahill wybrał już nawet drużynę. Środkowy obrońca będzie występować w Fulham. Tym samym Anglik pozostanie w Londynie, a jego głównym celem będzie walka o utrzymanie w Premier League.

Jak zrealizowana zostanie cała transakcja? Piłkarz ma ważny kontrakt z Chelsea tylko do końca czerwca 2019 roku. Teoretycznie, jeśli Cahill chciałby opuścić Stamford Bridge już teraz, to zarząd Fulham musiałby zapłacić za zawodnika. Przedstawiciele “The Blues” ze względu na ogromne zasługi piłkarza w klubie, zamierzają na koniec współpracy złożyć ukłon w kierunku zawodnika. Cahill opuści Chelsea na zasadzie wypożyczenia.

Nie wiadomo również jak rozwiązana zostanie kwestia wynagrodzenia. Obrońca inkasuje na Stamford Bridge pensje w wysokości 100 tysięcy funtów tygodniowo. Trudno założyć, by zarząd Fulham zagwarantował podobną kwotę. Być może “The Blues” przez okres sześciu miesięcy będą dopłacać do pensji zawodnika.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO