Ramsey dokonał wyboru. Wysokie wynagrodzenie dla Walijczyka
04.01.2019

Wydaję się, że temat nowego klubu Aarona Ramseya niebawem przestanie być aktualny. Wszystko na to wskazuje, że Walijczyk uzgodnił warunki transferu z Juventusem i od czerwca dołączy do aktualnego mistrza Serie A.

Przypomnijmy, że kontrakt Walijczyka wygasa w czerwcu tego roku, zatem już od stycznia może negocjować swój letni transfer. Pomocnik „Kanonierów” był jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy podczas ostatnich tygodni ze względu na swoją jakość i brak kwoty odstępnego. A w takich przypadkach zwykle wygrywa „Stara Dama”, tak jak miało to miejsce niegdyś w przypadku Emre Cana, Samiego Khediry czy Andrei Pirlo.

Zgodnie z informacjami „La Gazzetta dello Sport”, 28-latek podpisze pięcioletni kontrakt. Jego gaża wyniesie 6 milionów euro, co uczyni go trzecim najlepiej opłacanym piłkarzem Juventusu po Cristiano Ronaldo oraz Douglasie. Poza tym Ramsey otrzyma bonus za podpisanie umowy w wysokości 9 milionów euro.

W całej historii Serie A będzie to dopiero trzeci walijski zawodnik, po Ianie Rushu oraz Johnie Charlesie. Jakiś czas temu pojawiły się sugestie, że do transferu może dojść nawet w tym miesiącu, ale Unai Emery w tym tygodniu wykluczył taką możliwość i Ramsey przeniesie się do Włoch na zasadzie wolnego transferu dopiero latem.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO