Kto wygrał, a kto przegrał najwięcej meczów w 2018 roku? Francuz na czele
08.01.2019

Żyjemy w czasach, w których policzyć można praktycznie wszystko i nie inaczej jest w piłce nożnej. Zostajemy obsypywani przeróżnymi statystykami, a zwykle najciekawsze są te podsumowujące pewien okrągły okres.

Dopiero wkroczyliśmy w 2019 rok, poznając przy tym m.in. najlepszych zawodników, strzelców czy asystentów poprzedniego, 2018 roku. Są to najważniejsze rzeczy pod względem indywidualnym, ale dostajemy także inne. Między innymi zestawienie zawodników, którzy wygrali/przegrali najwięcej spotkań.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął… Blaise Matuidi, reprezentujący w poprzednim roku mistrzowską kadrę Francji i Juventus. Trzeba przyznać, że trafił idealnie, bo obie jego ekipy dominowały. Pomocnik “Starej Damy” zakończył rok z 48 zwycięstwami na koncie. Drugie miejsce ex-aequo zajęli jego koledzy, Angel Di Maria (były kompan z PSG) i Antoine Griezmann, z 45 triumfami. O jeden mniej wygrany mecz mieli Roberto Firmino, Ivan Rakitić i… Munas Dabbur – izraelski napastnik Salzburga.

Najwięcej porażek? – W tej nieprzyjemnej statystyce prowadzą Scott McMann, Dougie Imrie (obaj z Hamilton Academical) oraz Richard Aland (Vaprus Parnu). Ta trójka skończyła rok z 28 przegranymi meczami na koncie.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO