Sławomir Peszko żegna się z kadrą!
08.01.2019

Czterdzieści cztery spotkania, dwa gole i jedna asysta – z takim dorobkiem Sławomir Peszko kończy reprezentacyjną karierę. Polski zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowyh zakomunikował, że jego przygoda z kadrą dobiegła końca.

33-latek zadebiutował w barwach polskiej reprezentacji 19 listopada 2008 roku w meczu towarzyskim przeciwko Irlandii. Sławomir Peszko wszedł na murawę w 70.minucie spotkania, zmieniając Rafała Boguskiego. Polska reprezentacja wygrała wtedy to spotkanie 3-2 po golach Mariusza Lewandowskiego, Rogera Guerreiro oraz Roberta Lewandowskiego. Selekcjonerem kadry był wtedy Leo Beenhakker.

Bramek w kadrze Sławomir Peszko strzelił niewiele, gdyż zaledwie dwie.  Za najważniejsze trafienie śmiało można uznać gola zawodnika w meczu eliminacyjnym do mistrzostw europy. Peszko zanotował trafienie 29 marca 2015 roku w rywalizacji z… Irlandią, czyli reprezentacją, przeciwko której debiutował w dorosłej kadrze.

W ostatnich miesiącach rola piłkarza Lechii Gdańsk w narodowej kadrze była niewielka. Wiele kontrowersji wzbudziło powołanie Sławomira Peszki na ostatni mundial przez Adama Nawałkę. Zawodnik wystąpił jednak na mistrzostwach świata, rozgrywając kilka minut w spotkaniu przeciwko Japonii.