Icardi nie przedłuży umowy z Interem. Cztery wielkie kluby wykorzystają specjalną klauzulę w jego kontrakcie?
09.01.2019

Mauri Icardi wielokrotnie wspominał o swojej miłości do Interu. Do tej pory słowa były poparte także czynami, pomimo wielu ofert dla Argentyńczyka od wielu lepszych zespołów. Czy latem ten związek dobiegnie jednak końca?

Według doniesień z Argentyny, Icardi nie ma zamiaru podpisywać nowej umowy z aktualnym pracodawcą. Klub o tym poinformowała już nawet agentka, a jednocześnie żona, Wanda.

– Finalizacja nowej umowy Mauro to póki co odległy temat. Istnieją wielkie kluby, które są nim zainteresowane. Liczby, o których mówi się we Włoszech na temat odnowienia kontraktu, nie są dokładne. Do tej pory nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej oferty. Na pewnym etapie nie wykluczamy osiągnięcia porozumienia, ale w tej chwili jesteśmy od tego dalecy.

– To nielogiczne, aby Mauro otrzymywał propozycję wynagrodzenia identyczną do tej, którą ma zapisaną w aktualnym kontrakcie. Mamy bardzo dobre relacje z dwoma największymi klubami w Hiszpanii, a także jednym we Francji i w Anglii – stwierdziła Wanda Mara.

Argentyńska prasa spodziewa się, że w grę wchodzi przede wszystkim transfer do PSG i Realu Madryt. 25-latek od kilku lat jest łączony z przenosinami do „Królewskich”, a teraz będzie to jeszcze łatwiejsze. Wszystko z powodu specjalnej klauzuli o wysokości 110 milionów euro, która zostanie aktywowana od 1 do 15 lipca tego roku. Oznacza to, że klub ze stolicy Hiszpanii nie będzie musiał negocjować z Interem w sprawie kwoty odstępnego.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO