Marcos Alonso: “Bayern? Nie wiem, po co ktoś miałby odchodzić do Bayernu”
10.01.2019

Niemal każde okno transferowe ma swoich głównych aktorów i nie inaczej jest tej zimy. Pośród wielu nazwisk jest także jeden zawodnik, którego jeszcze pół roku temu można było nie kojarzyć. Skrót CHO jest już coraz bardziej znany, ale nie za sprawą żadnego związku chemicznego, a młodego zawodnika Chelsea – Calluma Hudsona-Odoiego.

Zawodnik, który dwa miesiące temu stał się pełnoletni, już od kilku lat był wielką nadzieją akademii londyńskiego klubu. Z czasem coraz bardziej potwierdzał te opinie, a jego rozwój przebiegał wzorowo. Jak to jednak w Chelsea bywa, nie wszystkiego dopilnowano tak, jak się powinno. Kontrakt zawodnika kończy się latem 2020 roku, a w klubie dopiero niedawno zdali sobie sprawę, że Hudson-Odoi wcale nie zamierza go przedłużać.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

“The Blues” najprawdopodobniej stracą swój ogromny talent, a ostatnim krokiem są negocjacje z Bayernem w sprawie ceny za młodego Anglika. O zbliżającym się wielkimi krokami transferze wypowiedziało się już wiele osób, a teraz do tematu Calluma odniósł się także obrońca Chelsea, Marcos Alonso. Poza oczywistymi i zrozumiałymi pochwałami, Hiszpan zaznaczył, że 18-latek powinien walczyć o więcej minut, a jeśli to się nie uda, spróbować gdzieś indziej. Najciekawiej skomentował jednak zainteresowanie Bayernu.

– Bayern Monachium? Jesteśmy Chelsea, innym wielkim zespołem, Premier League jest najbardziej konkurencyjną ligą na świecie, nie wiem, po co ktoś miałby odchodzić do Bayernu Monachium – stwierdził 28-latek. Kolega z drużyny chcący, by ten drugi nie odchodził z klubu – znany i zrozumiały scenariusz, ale opinia o Bayernie niekoniecznie. Chwiejne Chelsea, w której nie dostaje się minut, kontra mistrz Niemiec bijący się rokrocznie o trofea i potrzebujący skrzydłowych? Chyba jednak znalazłoby się parę powodów dla Hudsona-Odoiego, by odejść, panie Alonso…

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO