Przemysław Frankowski pożegna się z Ekstraklasą. Transfer do MLS kwestią czasu!
12.01.2019

Od kilku okienek transferowych, Przemysław Frankowski był łączony z przenosinami do innego klubu. W kontekście zawodnika Jagiellonii wymieniano parę zespołów. Według ostatnich doniesień mediów, przenosiny 23-latka są już na ostatniej prostej!

Jak poinformowało wiele polskich źródeł, Przemysław Frankowski zamieni Białystok na Chicago. Jagiellonia uzgodniła już wszelkie warunki z zespołem z MLS, natomiast sam zawodnik doszedł do porozumienia w kontekście indywidualnego kontraktu. Klub z Ekstraklasy ma otrzymać za zawodnika około 1.5 miliona dolarów.

Dla Przemysława Frankowskiego wybór Chicago Fire wydaje się całkiem rozsądny. W amerykańskim zespole występują tacy piłkarze jak Bastian Schweinsteiger czy były zawodnik Legii, Nemanja Nikolics. Samo miasto w którym siedzibę ma klub jest interesującym miejscem do życia. Minusem całej operacji jest gra w reprezentacji. Przemysław Frankowski wystąpił w dwóch ostatnich spotkaniach kadry. Gra w MLS może nieco utrudnić piłkarzowi drogę do zgrupowań kadry.

Jak poinformował Piotr Wołosik, dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, zawodnikiem Jagiellonii interesował się jeszcze jeden klub. Akhmat Grozny, zespół z Premier Liga również złożył ofertę za 23-latka. Rosyjska drużyna zaoferowała jednak gorszą ofertę finansową dla Jagi, a sam Przemysław Frankowski preferował grę w MLS.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO