Virgil van Dijk z nagrodą. Pierwsze takie wyróżnienie od prawie sześciu lat!
12.01.2019

Gdyby spytać kibica Liverpoolu, jaki piłkarz miał ogromny wpływ na wyniki zespołu w 2018 roku, zapewne wielu z nich wskazałoby Virgila van Dijka. Holenderski obrońca po transferze z Southampton z miejsca został liderem defensywy. 27-latek kompletnie zmienił obraz drużyny Kloppa. Nic dziwnego, że Virgil van Dijk otrzymał zasłużoną nagrodę.

Co miesiąc w Premier League rozdawane są nagrody dla piłkarza i trenera za okres trzydziestu lub trzydziestu jeden dni. Przeważnie w kontekście zawodnika nagradzani są ofensywni gracze, którzy popisują się golami lub licznymi asystami. Tym razem wyróżnienie otrzymał środkowy obrońca. Taką sytuację ostatni raz w angielskiej lidze mogliśmy zaobserwować… niecałe sześć lat temu!

Jan Vertonghen, defensor Tottenhamu otrzymał tę nagrodę w 2013 roku za miesiąc marzec. Od tego momentu, aż do stycznia 2019 roku, żaden obrońca w Premier League nie mógł cieszyć się z takiego wyróżnienia. Serię tę przerwał w piątkowe popołudnie Virgil van Dijk.

Holender zasłużenie otrzymał nagrodę za miesiąc grudzień. Liverpool w tym okresie rozegrał łącznie siedem spotkań w lidze, ale stracił zaledwie trzy bramki. Warto zaznaczyć, że w tym czasie “The Reds” rywalizowali z takimi drużynami jak Everton, Manchester United czy Arsenal.

Dodatkowo w ostatnim czasie Juergen Klopp nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich defensorów. Cały czas niedostępny jest Joe Gomez, natomiast Trent Alexander Arnold opuścił dwa ligowe spotkania z powodu urazu stopy. Virgil był zatem ostoją defensywy, w trakcie ważnych spotkań “The Reds”.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO