Z Realu Madryt do… Leeds United. Walka o Premier League pełną parą
12.01.2019

Championship niemal co roku jest ligą, w której walka o najbogatszą ligę świata toczy się niemal “na żyletki”. Każdy chce dostać się do elitarnego grona, gwarantującego nie tylko prestiż, ale i ogromne pieniądze. W tym roku, po wielu latach starań, blisko tego jest Leeds United.

Legendarny angielski klub spadł z Premier League w 2004 roku i od tamtego czasu nieskutecznie próbuje do niej wrócić. Sytuacja może się w końcu zmienić. Po przejęciu klubu przez Włocha Andreę Radrizzaniego uporządkowano wiele spraw, pozyskano ciekawych zawodników, ale przede wszystkim – zatrudniono Marcelo Bielsę. Pod jego wodzą w końcu wydaje się, że “Pawie” są na dobrej drodze.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Po 27. kolejkach Klich i koledzy mają cztery oczka przewagi nad drugim Norwich, ale do sukcesu jeszcze długa droga. W klubie zdają sobie z tego sprawę i szukają wzmocnień. Te zbliża się wielkimi krokami i dotyczy… obsady bramki. Wiele wskazuje na to, że do Anglii trafi bramkarz Realu Madryt, 32-letni Kiko Casilla.

Hiszpan po transferze Thibauta Courtoisa jest jedynie trzecim wyborem i nie może liczyć na minuty. Odejście do Championship być może nie jest szczytem marzeń, jednak ma sens. W końcu najważniejsze są minuty, a biorąc pod uwagę pozycję Leeds i to, że jego podstawowym bramkarzem jest 22-letni Peacock-Farrell, Hiszpan może załapie się na grę w Premier League. Tego życzymy zarówno jemu, jak i Leeds.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO