Lionel Messi śrubuje kolejny wielki rekord!
14.01.2019

Od kilku lat, kiedy mówimy Barcelona, od razu nasuwa się jedna postać – Lionel Messi. Argentyńczyk praktycznie co sezon zapisuje się na kartach historii z kolejnymi osiągnięciami. Dzięki niedzielnemu trafieniu w meczu z Eibarem, 31-latek może pochwalić się okrągłą liczbą bramek w LaLiga.

53. minuta spotkania, Luis Suarez podaje piłkę do Messiego, a Argentyńczyk umieszcza futbolówkę w siatce. Mamy bramkę. Trafienie najlepszego piłkarza Barcelony jest o tyle istotne, gdyż był to 400. gol Leo w lidze hiszpańskiej. Żaden inny zawodnik nie może pochwalić się takim osiągnięciem w LaLiga.

Messi swoją pierwszą bramkę w lidze strzelił 1 maja 2005 roku w trakcie starcia z Albacete. Argentyńczyk pojawił się na murawie w 88. minucie spotkania, by 120 sekund później wpisać się na listę strzelców. Łatwo można obliczyć, że strzelenie 400 bramek w LaLiga zajęło zawodnikowi niecałe 14 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że Lionel Messi może jeszcze spokojnie rozegrać kilka sezonów w Barcelonie, piłkarz zakończy swoją karierę z jeszcze lepszym dorobkiem.

W szczególności, że Argentyńczyk ma kogo gonić. Choć w lidze hiszpańskiej jest bezwzględnym liderem, to w historii piłki mamy kilku zawodników, którzy mogą pochwalić się większą liczbą bramek w jednym kraju. Takimi piłkarzami są – Stjepan Bobek, który w latach 1945-58 strzelił 403 bramki, Jimmy Mcgrory (1922-38) 410 goli oraz niekwestionowany lider – Josef Bican (1931-55) aż 500 trafień.

Są również tacy zawodnicy jak Ferenc Puskas, Imre Schlosser czy Cristano Ronaldo, którzy mają większą liczbę bramek w ligowych starciach. Warto jednak zaznaczyć, że wymienieni piłkarze strzelali gole w różnych krajach.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO