Manchester United wycenił Fellainiego. Trzy możliwe kierunki transferu dla Belga
16.01.2019

Dobre wyniki Ole Gunnara Solskjaera na pewno cieszą wszystkich fanów „Czerwonych Diabłów”. Inaczej wygląda sytuacja wśród piłkarzy, którzy wraz z zwolnieniem Jose Mourinho zostali zepchnięci na ławkę rezerwowych. Wśród nich jest między innymi Marouane Fellaini.

Belg bowiem od spotkania z Liverpoolem rozegrał dla United zaledwie 30 minut. To niewiele, zważywszy na jego rolę u poprzednich menedżerów, gdzie dość często utrzymywał miejsce w podstawowym składzie. Głównie dzięki temu 31-latek w maju zeszłego roku podpisał nowy kontrakt do 2021 roku. Mimo to trudno się spodziewać, że zostanie on wypełniony do końca.

Po początkowych sześciu spotkaniach pod batutą Norwega trudno sprecyzować, w jakiej roli Fellaini mógłby być przydatny w tym zespole. Mourinho miał do niego szczególną słabość, wykorzystując jego warunki fizyczne, lecz inne podejście do futbolu Solskjaera całkowicie zmieniło jego sytuację.

Zainteresowanie pomocnikiem wykazuje masa klubów, na czele z Milanem, Porto oraz Guangzhou Evergrande. United jednak nie ma zamiaru sprzedawać swojego zawodnika za bezcen, mając na uwadze, że jego umowa wygasa dopiero za 18 miesięcy. Oznacza to, że wycena może oscylować w granicach 15 milionów funtów.

W podobnej sytuacji jest Scott McTominay. Szkot po odejściu „The Special One” został zepchnięty jeszcze glębiej w hierarchii zespołu, a Solskjaer wyżej ceni umiejętności Andreasa Pereiry.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO