Jaka przyszłość czeka Jamesa Rodrigueza?
16.01.2019

Wydawać by się mogło, że Bayern Monachium niecałe dwa lata temu ubił interes życia. James Rodriguez dołączył do niemieckiego zespołu na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją wykupu przez mistrza Niemiec. Obecna sytuacja pomocnika w klubie powoduje, że przyszłość Kolumbijczyka nadal jest niepewna. 

James Rodriguez zeszłoroczne rozgrywki ligowe z pewnością może zaliczyć do udanych. 27-latek strzelił w 23 występach 7 bramek oraz dorzucił do tego aż 11 asyst. W kilku kolejkach Bundesligi, Kolumbijczyk nie mógł wystąpić z powodu drobnych urazów.

Obecny sezon pod względem zdrowotnym również nie jest dla Jamesa najszczęśliwszy. Rodriguez już na początku sierpnia opuścił kilka spotkań z powodu kontuzji kostki. Od połowy listopada aż do połowy stycznia z zawodnika nie mógł skorzystać Niko Kovac, gdyż James Rodriguez leczył uraz kolana.

Podatność na kontuzje piłkarza powoduje, że zarząd Bayernu zaczyna poważnie zastanawiać się nad opcją wykupu pomocnika. Warto zaznaczyć, że wypożyczenie Kolumbijczyka do zespołu z Monachium zakończy się wraz z obecnym sezonem. Po rozgrywkach, Bayern będzie mógł wykupić za 37 milionów funtów. Jak przyznał Hasan Salihamidzic, decyzja klubu nie została jeszcze podjęta – Zobaczymy co przyniesie druga część sezonu. Po tym okresie wyciągniemy właściwe wnioski.

Co ciekawe, według mediów, Kolumbijczykiem zainteresowany jest Arsenal. “Kanonierzy” jednak z powodu aktualnej sytuacji finansowej nie mogą wykupić zawodnika. W związku z tym, w grę wchodzi jedynie wypożyczenie, na co zapewne nie zgodzi się ani Bayern, ani Real.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO