Dwóch piłkarzy Liverpoolu zdecydowało o odejściu
18.01.2019

Wraz z podpisaniem nowej umowy przez Andy’ego Robertsona, przyszedł czas także na obranie kierunku w przeciwną stronę.  Mowa konkretnie o Alberto Moreno oraz Danielu Sturridge’a, którzy latem najprawdopodobniej opuszczą Anfield.

Kontrakty obu wspomnianych zawodników wygasają wraz z końcem obecnego sezonu i trudno wyobrazić sobie, aby gracze zmienili zdanie. Według Paula Joyce’a z „The Times” ich odejście jest nieuniknione

Powodem ma być oczywiście ich marginalna rola w zespole. Moreno od czasu transferu Robertsona nie ma czego szukać na lewej stronie obrony w ekipie Kloppa. Już mało kto pamięta udana połowę sezonu 2017/2018 w jego wykonaniu, która została zahamowana przez kontuzję. Obrońca najprawdopodobniej wróci latem do Hiszpanii. Z kartą zawodnika w ręku nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy w swojej ojczyźnie.

Po sześciu latach z klubu odejdzie także Sturridge. Bez wątpienia patrząc na całą jego przygodę z Liverpoolem – to ogromny zawód. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że potencjał był na dużo więcej, ale jego rozwój zatrzymały częste urazy. Daniel najprawdopodobniej zostanie w Premier League po odejściu z „The Reds”.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO