Inter wzmacnia defensywę. Wyborem piłkarz z Premier League!
25.01.2019

Zbliżający się już wielkimi krokami ostatni dzień zimowego okna transferowego powoduje, że kluby zaczynają wykazywać się coraz większą aktywnością na rynku. Swój zespół w styczniu wzmocni Inter. Zespół z Mediolanu postanowił wypożyczyć z Southampton 27-letniego obrońcę, Cedrica Soaresa.

Choć “Nerazzurri” mają głównego prawego obrońcę w klubie, którym jest Sime Vrsaljko, to pobyt Chorwata we Włoszech nie jest idealny. Vrsaljko dość regularnie odwiedza gabinet lekarski klubu. W ostatnim czasie, 27-latek nabawił się kolejnego urazu. Sytuacja defensora jest na tyle poważna, iż niewykluczone, że piłkarz Atletico będzie musiał przejść operację lewego kolana.

W związku z tym, Inter postanowił ściągnąć kolejnego prawego obrońcę, by mieć na tej pozycji większą swobodę. Wybór padł na Cedrica Soaresa. Portugalczyk stracił swoją nominalną pozycje w zespole kosztem 19-letniego Yanna Valery’ego, który jest obecnie objawieniem w zespole “Świętych”. Z tego też powodu, Soares musi występować na lewej flance Southampton. Nie wiadomo jaka będzie sytuacja Cedrica w zespole, gdy do pełnej dyspozycji wróci Ryan Bertrand. W związku z tym, Soares bez większego namysłu, zgodzić się na transfer.

Portugalczyk przeszedł już badania medyczne w Mediolanie. Jak na razie, Inter zdecydował się na wypożyczenie zawodnika z opcją wykupu (około 11 milionów euro). Takie rozwiązanie powoduje, iż “Nerazzurri” podczas letniego okna będą mogli zdecydować się, którego prawego defensora wykupić. Na takiej samej zasadzie w zespole przebywa Vrsaljko.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO