„Zasługujemy na trofea” – Vertonghen z innym zdaniem niż Pochettino?
27.01.2019

Odpadnięcie z rywalizacji o Puchar Ligi sprawiło, że Tottenham może w tym sezonie realnie walczyć jedynie o FA Cup. Przed dzisiejszym starciem z Crystal Palace, swoją opinie o braku trofeów zdradził Jan Vertonghen. Belg stwierdził, że to będzie wielki zawód, jeśli ta grupa piłkarzy nie odniesie żadnego sukcesu.

Ostatnie trofeum „Kogutów” datuje się na sezon 2007/2008, kiedy to zespół prowadzony wówczas przez Juande Ramosa zdobył Puchar Ligi. Od tamtego momentu w gablocie klubu nie doszło do żadnych zmian.

– Ten zespół zasługuje na znacznie więcej. W ciągu ostatnich pięciu lat brakowało nam zwyczajnie szczęścia. To byłby ogromny zawód, gdyby ta ekipa nie została nagrodzona. Wszyscy w klubie dzięki swojej pracy na to zasłużyli. Oczywiści każdy z nas przeżył w czwartek rozczarowanie. Wygranie trofeum z pewnością wiele by znaczyło. Nie wiem, ile jeszcze lat będziemy musieli poczekać, ale mam nadzieję, że w tym roku uda nam się wygrać Puchar Anglii.

Obrońca, jak widać, ma inny pogląd na tę sytuację aniżeli Mauricio Pochettino. Argentyńczyk jakiś czas temu jasno odparł, że jedynie zwycięstwo Premier League lub Lidze Mistrzów podniosłoby Tottenham na wyższy poziom.

– Jeśli w ostatnich kilku sezonach nie ukończylibyśmy ligi w TOP 4, a zamiast tego wygralibyśmy Puchar Anglii, nie sądzę, że Daniel Levy podarowałby mi nowy kontrakt. Moją ambicją jest zwycięstwo w lidze lub Champions League – odparł szkoleniowiec „Spurs”.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO