Solskjaer o trofeach i słowach Pochettino. “Nie gramy tylko o TOP 4”
29.01.2019

W ostatnich tygodniach Mauricio Pochettino dość często wypowiadał swoją opinię na temat braku trofeów ze strony Tottenhamu. Podobne pytanie na konferencji prasowej otrzymał Ole Gunnar Solskjaer, który ma odmienne zdanie w stosunku do Argentyńczyka.

45-latek nie doznał jeszcze smaku porażki od czasu przejęcia ekipy z Old Trafford, wygrywając komplet spotkań. Najważniejszym celem dla Manchesteru United powinien być oczywiście awans do TOP 4, lecz Norweg oczywiście zamierza walczyć nie tylko w rozgrywkach Premier League.

– Nie jestem tutaj, aby rozmawiać o słowach Pochettino. TOP 4 jest dla nas pewnym celem. Dla tego klubu jednak najważniejsze jest wygranie ligi. Zdaję sobie sprawę, że w tym roku nie uda nam się tego zrobić, ale mamy Ligę Mistrzów oraz Puchar Anglii. Nie możemy zwyczajnie odpuścić tych rozgrywek. Jak już powiedziałem, przystępuje do każdej gry jako menedżer z myślą o wygranej.

– W tej chwili jesteśmy na szóstej lokacie w lidze, więc to duża strata do najlepszych ekip. Realistycznie patrzymy na dwa miejsca, które są przed nami. Musimy wykorzystać te miesiące, aby być gotowym na wyzwanie w przyszłym roku. Chodzi przede wszystkim o pewną reorganizację.

Solskjaer w ubiegły piątek wprowadził United do piątej rundy kosztem Arsenalu. Przed „Czerwonymi Diabłami” jednak spotkanie z zawsze groźną Chelsea, która także jest ich rywalem w walce o czołową czwórkę.

– W futbolu wszystko kręci się wokół zdobywaniu trofeów. Jeśli odniesiesz sukces, to mamy fantastyczny dzień dla wszystkich w klubie oraz kibiców. Ferguson zawsze mówił, aby się cieszyć z sukcesu, niezależnie jaki on jest.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO