Kluczowe dni w Monaco. Youri Tielemans może opuścić francuską drużynę!
29.01.2019

Miał być sporym wzmocnieniem drużyny w ważnym momencie klubu, jak na razie nie spełnia pokładanych oczekiwań. Youri Tielemans dołączył do Monaco w czasach, gdy francuski zespół opuścili istotni zawodnicy. Sezon 2017/2018, belgijski pomocnik miał bardzo przeciętny. Po dość przyzwoitej grze w trwających rozgrywkach, 21-latek może opuścić klub. 

Patrząc na statystyki piłkarza z zeszłego sezonu i porównując je z grą w Anderlechcie, można złapać się za głowę. Tielemans był gwiazdą belgijskiej drużyny. Swój ostatni sezon w klubie zakończył z 13 bramkami i 13 asystami w lidze. Nadzieje pokładane w 21-latku były zatem ogromne. W szczególności, że Monaco przechodziło prawdziwą przebudowę.

Youri Tielemans nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Belgijski pomocnik znacznie lepiej prezentuje się w obecnych rozgrywkach. Pięć bramek i jedna asysta klasyfikuje zawodnika na drugim miejscu pod względem liczby strzelonych bramek w drużynie. Być może zarząd Monaco chce wykorzystać aktualną sytuację, by sprzedać piłkarza.

Według ostatnich doniesień mediów, 21-latkiem interesują się dwa zespoły z Premier League. Mowa o Leicester i Tottenhamie. “Lisy” wykazują się znacznie większym zainteresowaniem, oferując nawet w zamian Adriena Silvę. Przechwycić Belga zamierzają jednak przedstawiciele Tottenhamu. Mauricio Pochettino chciałby wzmocnić linię pomocy po tym jak zespół opuścił Mousa Dembele.

Monaco nie zamierza stać piłkarzowi na drodze i chętnie zgodzi się na ewentualną transakcję. Oczywiście klub z Ligue 1 chciałby otrzymać pieniądze już teraz, lecz wypożyczenie z opcją wykupu również wchodzi w grę.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!