Właściciel PSG otrzymał posadę w strukturach UEFA
31.01.2019

Nasser Al-Khelaifi już niebawem dołączy do Komitetu Wykonawczego UEFA. To dość kontrowersyjny wybór, zważywszy an ostatnie problemy paryskiego klubu z Financial Fair Play.

Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) oświadczyło, że Katarczyk został wybrany jako zastępca Ivana Gazidisa, byłego dyrektora Arsenalu, a obecnie pracującego w Milanie. Drugie miejsce z ramienia ECA zajmuje prezes Juventusu, Andrea Agnelli.

To oczywiście wcale nie oznacza, że PSG nie zostanie objęte dochodzeniem finansowym przez organ zarządzający europejskim futbolem. Izba UEFA, która prowadzi dochodzenie jest bowiem niezależna, zatem nie powinno dojść do żadnych konfliktów interesów. Oczywiście to teoretyczna teza, ponieważ w praktyce możemy się jedynie domyślać jak ten proces będzie przebiegać.

Al-Khelaifi jest także szefem BeIN Media, które posiada wyłączne prawa telewizyjne na Bliskim Wschodzie do głównych lig europejskich oraz międzynarodowych turniejów klubowych i reprezentacyjnych.

Komitet wykonawczy UEFA składa się z prezydenta i 16 innych członków wybranych przez Kongres, a także dwóch wspomnianych przedstawicieli ECA i jednego z lig europejskich.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO