Królowie sprzedaży. Niebywałe ostatnie cztery lata AS Monaco
03.02.2019

Piłka nożna to już nie tylko sport, ale dla wielu wchodzącej do niej bogaczy przede wszystkim biznes. Odpowiednio prowadząc drużynę, kupując dobrych zawodników, można w krótkim czasie zarobić ogromne pieniądze. W ostatnim czasie bezkonkurencyjne jest AS Monaco.

Biorąc pod uwagę ostatnie 15 lat, klub z Księstwa jest jednym z dziwniejszych przypadków. W 2004 roku grało w finale Ligi Mistrzów, potem spadło z Ligue 1, wróciło do niej za sprawą miliardera i ostatecznie wygrało, stawiając się mocarnemu PSG. Jakby tego było mało, Monaco zagrało także w półfinale UCL, a teraz – domykając klamrę 15 lat – może spaść z ligi. Niebywałe.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Niebywałe jest też to, jak świetne ruchy transferowe przeprowadzono w klubie. Największym hitem było oczywiście przejście Mbappe do PSG, ale przecież nie był jedyny. Okazuje się, że na 15 najdrożej sprzedanych zawodników w historii Monaco, aż 14 z nich odeszło w ostatnich czterech latach. Jedynym wyjątkiem jest David Trezeguet, kupiony w 2000 roku przez Juventus.

Licząc lekką ręką, w tym bonusy za Mbappe, za którego ostateczna kwota może wynieść 180 milionów, mamy zawodników sprzedanych za 700 milionów. Biorąc pod uwagę, że większość z nich Monaco ściągało za śmieszne pieniądze, zysk na czysto wręcz powala. Szkoda, że mimo tak świetnego biznesu coś się zepsuło i ściągnięto wielu zawodników, którzy po prostu zawiedli. Jeśli taki klub zaliczyłby teraz spadek do Ligue 2, bylibyśmy świadkami absolutnego precedensu.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO