Kamień milowy już blisko. Aguero o krok od rekordu Shearera
04.02.2019

Słyszysz “wielki Manchester City”, myślisz… No właśnie. Opcje są chyba dwie, a poza Vincentem Kompanym drugi na myśl przychodzi Sergio Aguero. Argentyńczyk gra dla “Citizens” i jest na dobrej drodze, by stać się legendą nie tylko swojego klubu, ale i całej ligi.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Są wydarzenia, po których stawiamy niektórym pomnik. Jeśli trzeba sobie na takie coś zapracować, Kun zrobił to już w pierwszym sezonie, kiedy zdobył pamiętnego gola z QPR, dającego “Obywatelom” pierwsze od ponad 40 lat mistrzostwo. Kolejne lata są już więc jedynie dopełnianiem dzieła w postaci zostania ikoną.

Obecny sezon jest już szóstym z rzędu, w którym Aguero zdobywa min. 20 bramek. Łącznie na 12 ostatnich sezonów, tylko raz, w kampanii 2012/2013 ni dobił do granicy 20 trafień (miał wtedy 17). Tym razem dobił do tej granicy w spotkaniu z Arsenalem, w którym popisał się hat-trickiem. Okazuje się, że to już jego taka dziesiąta zdobycz w Premier League. Jedynym zawodnikiem w jej historii z większą liczbą jest legendarny Alan Shearer. Anglik trzema trafieniami popisał się w jedenastu ligowych spotkaniach.

Dla porównania, Thierry Henry w całej przygodzie z Arsenalem zdobył osiem ligowych hat-tricków. Czy to oznacza, że Aguero może być spokojny o swój dorobek i martwić się jedynie o prześcignięcie Shearera? – Nic z tych rzeczy. Dzielnie kroku dotrzymuje mu Harry Kane, który zaczynając regularną grę pod koniec 2014 roku, już zdobył tyle samo “trójpaków”, co wspomniany Henry. Jak myślicie, kiedy Aguero może zdobyć jedenastego hat-tricka, stając tym samym na kamieniu milowym postawionym przez legendę Newcastle?

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO