Konsekwentna Chelsea. Willian nie może liczyć na spełnienie warunków kontraktu!
05.02.2019

O polityce Chelsea w kontekście zawodników powyżej 30 roku życia mówi się sporo. Zarząd “The Blues” ma w tej sprawie bardzo proste zasady. Zawodnik nie otrzyma propozycji nowej umowy na okres dłuższy niż dwanaście miesięcy. Podobnie klub postąpi wobec Williana. Niewykluczone, że z tego powodu, Brazylijczyk opuści Stamford Bridge. 

Od letniego okna transferowego, Willian jest w kręgu zainteresowań Barcelony. Hiszpański zespół oferował za 30-latka całkiem przyzwoite pieniądze, jednakże “The Blues” konsekwentnie odrzucali wszelkie propozycje. Ofensywny zawodnik został w Londynie. Zimą po piłkarza Chelsea zgłosiły się już dwa zespoły – wspominana Barcelona oraz PSG. Paryżanie szukali odpowiedniego zastępcy dla Neymara i jego rodak wydawał się idealną opcją. Również w tym przypadku, angielski klub nie zgodził się na transfer.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Brazylijczyk ma ważny kontrakt do końca czerwca 2020 roku. Nie zaskakują więc pierwsze rozmowy odnośnie przedłużenia umowy. Trudno jednak spodziewać się, aby obie strony doszły do porozumienia. Willian oczekuje propozycji, która zagwarantuje mu grę na Stamford Bridge do końca sezonu 2022/2023. Chelsea, jak to ma z zwyczaju, chce przedłużyć kontrakt tylko o dwanaście miesięcy, czyli do końca rozgrywek 2020/2021.

Niewykluczone, że z powodu braku porozumienia, Willian opuści latem Londyn. Jeśli obie strony nie dojdą do kompromisu, to następne okno transferowe będzie ostatnim gwizdkiem dla “The Blues”, by otrzymać za piłkarza rozsądne pieniądze. W szczególności, że chętni raczej się znajdą.

Podobną sytuację w klubie przeżył Cesc Fabregas. Hiszpan również liczył na dłuższą umowę. Ostatecznie były już pomocnik Chelsea przeniósł się do Monaco, gdzie otrzymał 3.5-letni kontrakt.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO