Florentin Pogba rusza na podbój MLS!
06.02.2019

Z trójki braci Pogba, niewątpliwie największą karierę zrobił Paul. Zarówno Florentin, jak i Mathias nie mają w swoim CV czołowych europejskich zespołów. Ten pierwszy będzie miał jednak okazję sprawdzić się w MLS. Florentin Pogba podpisał bowiem kontrakt z Atlanta United. 

Od końcówki czerwca 2018 roku, środkowy obrońca pozostawał bez klubu. 28-latek zakończył swoją przygodę z tureckim Genclerbirligi, gdzie przebywał zaledwie przez sześć miesięcy. Dość długo zajęły defensorowi poszukiwania nowego zespołu. Ostatecznie wybór padł na Amerykę Północną. Pogba będzie grać w drużynie z Atlanty.

Klub, który od początku stycznia prowadzi Frank de Boer, zajął w Konferencji Wschodniej drugie miejsce. W rozgrywkach Play-Off drużyna spisała się świetnie, gdyż ostatecznie triumfowała w MLS, pokonując w finale Portland Timbers 2-0. Spory wkład w wyniki zespołu miał Miguel Almiron. Paragwajczyk był motorem napędowym całego klubu. Jak wiadomo, 24-latek od stycznia reprezentuje barwy Newcastle. Jest to niewątpliwa strata dla Atlanty.

Wydaje się zatem, że o powtórzenie sukcesu z zeszłego roku będzie bardzo trudno. W walce o najwyższe cele z pewnością pomoże Florentin Pogba.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO