“To najlepszy piłkarz akademii w historii” – Były trener Sportingu wskazał największy talent portugalskiego klubu!
10.02.2019

Biorąc pod uwagę fakt, iż w młodzieżowych drużynach Sportingu występował Cristiano Ronaldo, śmiało można wypowiedzieć tezę, że Portugalczyk był największym młodym talentem klubu. Zupełnie innego zdania jest natomiast Tiago Fernandes. Były szkoleniowiec drużyn U-15, U-17 czy U-23 Sportingu wskazał najlepszego młodego piłkarza w historii Sportingu. 

Fernandes swoją przygodę z zespołem z Lizbony rozpoczął w 2011 roku. W związku z tym, 37-latek nie miał okazji pracować z Cristiano Ronaldo, który występował w portugalskim zespole od 1997 do 2003 roku. Mimo to, Tiago Fernandes pokusił się o odważną tezę. Aktualny szkoleniowiec Chaves przyznał, że to Rafael Leao jest największym skarbem w historii klubu.

19-latek obecnie gra w Lille. Z francuskim zespołem ofensywny napastnik podpisał kontrakt w sierpniu 2018 roku. Sporting za zawodnik nie otrzymał żadnych pieniędzy, gdyż piłkarzowi skończył się kontrakt. Według Fernandesa, portugalski zespół stracił niesamowity brylant – Starałem się namówić Jorge Jesusa, by ten włączyć do pierwszej drużyny Rafaela. Powiedziałem mu wtedy: “Tak, Gelson Martins ma talent, jednakże Rafael jest najlepszym piłkarzem w historii akademii Sportingu. Na poziomie wieku, jest lepszy od Cristiano Ronaldo.

Rafael Leao radzi sobie w Lille całkiem przyzwoicie. 19-latek ma na swoim koncie już sześć bramek i jedną asystę w 13 ligowych spotkaniach.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO