De Ligt nie przeniesie się do Premier League z powodu Raioli?
11.02.2019

Ajax niemalże już pogodził się, że latem Amsterdam opuści Matthijs De Ligt. Do jakiego jednak klubu trafi młody Holender? Póki co raczej możemy wykluczyć angielski kierunek z powodu agenta zawodnika.

19-latek jest jednym z najgorętszych nazwisk, które będą dostępne na letnim rynku transferowym już za kilka miesięcy. Występy De Ligta w Ajaksie oraz reprezentacji sprawiły, że obrońcą zainteresowały się największe kluby w Europie, na czele z Barceloną, Juventusem oraz PSG. Holenderski klub ma nadzieję, że ta wielu chętnych spowoduje długą licytację, dzięki czemu do kasy klubu trafi spora suma pieniędzy.

Na niekorzyść Ajaksu przemawia jednak fakt, że do gry o nastolatka nie włączy się raczej żadne klub Premier League. Anglicy bowiem zdają sobie sprawę, że agentem piłkarza jest Mino Raiola, którego największe kluby angielskiej ekstraklasy mają zwyczajnie dość.

Pep Guardiola publicznie został nazwany przez włoskiego agenta „tchórzem i psem”, a Manchester United po kilku latach z Paulem Pogbą jest już bardzo ostrożny w stosunku do Raioli. Z kolei inne kluby raczej nie będą w stanie finansowo konkurować z największymi potentatami z Hiszpanii czy Włoch.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO