“Byliśmy w kontakcie” – Laurent Blanc opowiada o dawnych rozmowach z Manchesterem United!
11.02.2019

Obecnie, kibice Manchesteru United mają powody do zadowolenia. Ich klub prezentuje się w lidze bardzo dobrze. Jak na razie nie jest to jednak zespół za czasów Fergusona. Drużyna nadal buduje fundamenty, po kilku średnio udanych szkoleniowcach. Swoją okazję do przejęcia “Czerwonych Diabłów” miał swego czasu Laurent Blanc. 

Dość niespodziewanie, kilka tygodni przed zakończeniem sezonu, z Old Trafford pożegnał się David Moyes. Zarząd Manchesteru nie pozwolił dograć Szkotowi sezonu, a rolę tymczasowego trenera przejął Ryan Giggs. Po rozgrywkach Premier League, rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca. Jedną z opcji był Laurent Blanc.

Francuz miał za sobą swój pierwszy sezon w PSG. Zespół ze stolicy kraju sięgnął po mistrzostwo Ligue 1, wyprzedzając AS Monaco o dziewięć punktów. Jak przyznaje sam Blanc, przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” kontaktowali się w sprawie przejęcia zespołu z Manchesteru – Miałem telefon od dyrektora. Nie chcę jednak mówić kto to był. Prowadziliśmy pewne dyskusje. Byłem wtedy jednak w Paryżu, dlatego podjęcie decyzji o opuszczeniu zespołu było trudne. Utrzymywaliśmy kontakt, jednakże ostatecznie zdecydowali się na Louisa van Gaala.

53-letni szkoleniowiec nie wykluczona objęcia pracy trenera w Premier League – Praca w Anglii to niewątpliwy zaszczyt. Zdobyłem ogromne doświadczenie w Paryżu. Trudno mi przejąć inny zespół we Francji. Chciałbym doświadczy rywalizacji w Anglii, Hiszpanii czy we Włoszech. Grałem w tych ligach, znam je, dlatego cały czas jestem otwarty i czekam na propozycje. 

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO