Kosztowna decyzja. Manchester ujawnił dokładną kwotę wypłaconą wraz ze zwolnieniem Jose Mourinho!
15.02.2019

W połowie grudnia zarząd Manchesteru United podjął bardzo istotną decyzję. Klub postanowił pożegnać się z Jose Mourinho. Taki ruch spowodował poważne naruszenie finansów “Czerwonych Diabłów”. Portugalczyk otrzymał bowiem ogromną rekompensatę. 

Zapewne większość kibiców klubu cieszy się z decyzji zarządu. Manchester United spisuje się w lidze bardzo dobrze. Drużyna z Old Trafford wskoczyła nawet do czołowej czwórki, co na początku grudnia wydawało się misją praktycznie awykonalną. Niestety, taki ruch ma również negatywne aspekty. “Czerwone Diabły” musiały zapłacić Mourinho niemałe pieniądze.

Jak możemy przeczytać w raporcie finansowym klubu, zwolnienie Jose Mourinho obciążyło drużynę na kwotę 19,6 mln funtów. Suma ta dotyczy również sztabu szkoleniowego Portugalczyka, który także opuścił w tym czasie Old Trafford.

Można zatem policzyć, że od 2014 roku, Manchester United “wydał” na zwolnienie trenerów łącznie 33,2 mln funtów. Wcześniej z pracą szkoleniowca pożegnał się David Moyes (Szkot otrzymał 5,2mln funtów) oraz Louis van Gaal (na konto Holendra wpłynęła kwota 8,4 mln funtów).

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO