W tym meczu już nie ma miejsca na pomyłkę
24.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 10:57

Przynajmniej punkt, albo powoli można zacząć się pakować. Zaledwie kilka godzin dzieli nas od meczu z Kolumbią, który da odpowiedź, czy porażka z Senegalem była wyłącznie wypadkiem przy pracy, czy kadra w ogóle nie jest przygotowana do turnieju w Rosji. Dla drużyny z Ameryki Południowej to również pojedynek o wszystko.– Każdy z nas musi zagrać świetny mecz, aby wygrać – podkreśla Piotr Zieliński.

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski ma dojść do rewolucji. Media sugerują, że na ławce usiądą nie tylko krytykowani za mecz z Senegalem: Thiago Cionek, Jakub Błaszczykowski i Arkadiusz Milik, ale także Kamil Grosicki. Podczas sobotniej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka nie zamierzał wyjawiać personalnych decyzji. Taktyka również pozostała tajemnicą.

Mundial w Rosji

Były natomiast zapewnienia, że zespół jest dobrze przygotowany do mistrzostw w Rosji. Selekcjonerowi wtórowali piłkarze. – Dwa gole z Senegalem straciliśmy na własne życzenie. Musimy się takich błędów wystrzegać i na pewno nie możemy ich powtórzyć w meczu z Kolumbią. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, oba zespoły są w takiej samej sytuacji. Mamy szacunek do rywala, ale chcemy rozegrać lepszy mecz niż poprzednio i wygrać – stwierdził Grzegorz Krychowiak.

Polscy piłkarze doceniają klasę rywala, szczególnie Jamesa Rodrigueza. – Świetnie czyta grę i jest doskonale wyszkolony technicznie. Ciągnie grę całego zespołu. Jednak musimy być skupieni również na innych zawodnikach – zaznacza Zieliński. Zawodnik Napoli jest przekonany, że podobnie słaby występ co z Senegalem, reprezentacji już się nie przydarzy. – Było kilka pozytywów, ale więcej było negatywów. Teraz każdy z nas musi zagrać świetny mecz, aby wygrać – dodaje Zieliński. Początek niedzielnego spotkania – godz. 20.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO