Ważą się losy Garetha Bale’a! Walijczyk otrzyma surową karę?
15.02.2019

Są takie momenty w futbolu, kiedy piłkarze nie potrafią wyhamować emocji. Gareth Bale jest idealnym tego typu przykładem. Walijczyk podczas celebracji gola w meczu z Atletico, wykonał gest, który traktowany jest jako obraźliwy. W związku z całą sytuacją, ważą się losy piłkarza. 

Mamy 74. minutę spotkania. Luka Modric posyła piłkę do Garetha Bale’a, a ten pakuje piłkę do siatki. Na tablicy wyników widnieje rezultat 3-1 dla “Królewskich”, który zamyka tym samym kwestie trzech punktów. Przy gwizdach kibiców zgromadzonych na Wanda Metropolitano, Walijczyk wykonuje gest, który traktowany jest jako obraźliwy i lekceważący.

Władze LaLiga dość poważnie analizują postawę piłkarza i decydują się na jasny krok. Skarga do Komitetu Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej w związku z naruszeniem zasad przez Walijczyka. Gareth Bale ma zatem niemałe problemy. Wszelkiego rodzaju obraźliwe gesty i prowokacje skutkują zawieszeniem od czterech do aż dwunastu spotkań. Jeśli zatem Komitet przeanalizuje całą sytuację i dojdzie do wniosku, że postawa zawodnika “Królewskich” była prowokacyjna, to Bale na pewno otrzyma zawieszenie.

W najgorszych wypadku, kara dwunastu meczów może być dla Realu bardzo dotkliwa. Utrata kluczowego piłkarza praktycznie do końca sezonu poważnie narusza szanse madryckiego zespołu na tytuł mistrzowski.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO